Friday, March 24, 2017

Minu koduleheküljed: http://marellross.wixsite.com/portfolio http://marellidisain.weebly.com/ Tunnis tehtud lehekülg: https://marelliproovilehekulg.wordpress.com/ Kahoot mäng: https://play.kahoot.it/#/k/30ec1821-c8f1-4a12-8f0c-c21537223031

Thursday, March 23, 2017

Veebipõhised vahendid

Valisin koolielu.ee portaalist kaks sarnast töövahendit - prezi ja goanimate leheküljed. Need on mängulised leheküljed, mille abil saab luua lustakat slaidiesitlust või lühifilmi. Valikus on rohkelt karaktereid, millele saab valida vastavalt soovile liikumist, häälitsusi, miimikat jne. Lisaks on valikus rohkelt erinevaid taustasid, kirjastiile ja taustahelisid. See on hea vahend õpilastele tegemaks esitlust ükskõik mis teemal. Selline multifilmilik variant meeldib kindlasti kõikidele lastele. Samuti saab ka õpetaja seda kasutada tutvustamaks või illustreerimaks mingit teemat. Arvan, et eriti meeldivad need vahendid just noorematele õpilastele. goanimate.com prezi.com

Friday, March 17, 2017

Teemal: "Minu magistritöö"

Olen veel otsinguil. Ma ikka veel ei tea täpselt mis on minu magistritöö teema. Võin neis asjus olla kohutavalt otsustusvõimetu ja venitada kuni viimase minutini.
Ma ei tea kas see läheb praeguse ülesande kontekstis arvesse aga ma tahaksin hakata kirja panema ja infot koguma mulle oluliste märksõnade alla. Sealt siis võiks kooruda ka magistritöö täpne teema.
On mõned teemad mis mind väga puudutavad, olen aeg-ajalt ka otsinud ja pisteliselt lugenud neil teemadel kirjapandut. Aga infot on praegusel ajal päris palju. Ja vähemalt minuga on nii, et võin kaotada esialgse suuna hoopiski kuna uued lingid ja infokanalid võtavad mind kanda ja juhatavad muudkui edasi mööda põnevaid radu aga nii on kerge ka ekslema jäädagi. Juba mõnda aega tunnen, et pean raamistama ja kaardistama oma otsingud täpsemaks. Ja tekitama enda jaoks sellise infopanga moodi asja. Sest kui esialgu ka arvad, et sulle jääb meelde mingi lehekülg või keegi isik, siis tegelikult tuleb uut materjali aina peale ja unustad võib olla olulised asjad sootuks.
Seega otsustasin, et tahan hakata enda jaoks sellist päevik-blogi pidama kuhu kogun dokumentide vormis materjali. Nii pildilist kui ka kirjalikku.

Friday, March 10, 2017

Ülesanne 1. Mina arvutikasutajana.

Tere

Ma olen, arvan, päris keskmist sorti arvutikasutaja. Oleneb päevast kulub arvutile aega paar-kolm tundi päevas. 
Vähe kulutan aega suhtlusportaalides, hoopis rohkem inspiratsiooni või teavet otsides.
Peamiselt kasutan arvutit igapäevase kirjavahetuse jaoks või informatsiooni otsimiseks. Olen iseõppijana kasutanud ka Adobe programme. Lemmik ja enim kasutust leidnud on Illustrator. Kuigi tunnen, et need teadmised vajaksid tugevamat alusvundamenti kui minul ja ka igapäevast kasutamist.
Periooditi olen tundnud tahtmist blogida kuid senimaani pole midagi peale paari põgusa katse ette näidata.
Arvuti ühtaegu tõmbab mind, tahaks teada ja osata rohkemat, samas tean, et igapäevaselt arvuti taga töötada ei taha, see on väsitav nii kehale kui vaimule.
Ma tahaksingi, et oleks pidevamalt tarvidust kasutada Illustratorit või InDesigni. Tahaksin tegelikult seda blogspoti keskkonda tundma õppida. Küllap see pole keeruline aga tuleb leida aeg ja maha istuda. 


Evelyn

Wednesday, March 8, 2017

Arvuti kasutamine. Ülesanne 1. Marell



Kasutan arvutit igapäevaselt kooliasjade tegemiseks, suhtlemiseks ning ka ajaveetmiseks. Kooliasjade tegemiseks kasutan põhiliselt wordi kirjutamisprogrammi ja powerpointi. Kui on vaja pilte töödelda, siis vastavalt vajadusele kasutan Picasa või siis Adobe Indesign programmi. Sooviksin veel tulevikus arendada enda oskusi programmides Photoshop, Illustrator ja Indesign.
Igapäevaselt saadan kirju e-maili teel gmaili keskkonnas ning samuti ka facebookis. See on hea võimalus kiirelt inimestega kontakteeruda.
Vabal ajal loen internetis ajalehti ning erinevaid blogisid. Samuti meeldib mulle väga ringi uurida pinteresti keskkonnas, kogudes uusi ideid ja mõtteid.
Kindlasti kasutan tulevikus ka lastega erinevaid huvitavaid keskkondi, kus saab mängida, videosid ja pilte näidata. Toredateks keskkondadeks on näiteks kahoot! ja prezi. Sooviksin veel avastada uusi põnevaid programme ja lehekülgi, mida lastega saaks kasutada.

Üritan arvutis võimalikult vähe olla, et vältida väsimust silmades ja kehas. Tänapäeval teeb arvuti inimeste elu kordades lihtsamaks ja kiiremaks, kuid siiski arvan, et selles keskkonnas tuleks viibida mõõdukalt (eriti lastel).