Teemad ja ülesanded


Veebipõhisuse mõiste

Sissejuhatus, teemade tutvustus
Veebipõhisuse mõiste
Kuidas inimene õpib? Powerpointist Facebookini

Ülesanne 1: Lisa tahvlile vähemalt kaks oma õppe- või igapäevatöös kasutatavat e-vahendit või -keskkonda. Kui kasutatav on juba tahvlil olemas, proovi leida midagi muud.
http://padlet.com/katrin_kisand/j3gbswu1q277

Ülesanne 2: Tee blogisse ennast tutvustav postitus. Kirjelda oma arvutikasutusharjumusi. Kujutle, kuidas seoses oma tulevase tööga hakkad e-vahendeid kasutama. Mida tahaksid veel juurde õppida?

Veebipõhiste vahendite ja töövõtete tutvustus:

Padleti kasutamine. https://padlet.com/
Embeddimine ehk vistutamine, iframe-koodi sissetoomine teise keskkonda. vt õpetust juhendite jaotusest.
Phtotshopi veebipõhise alternatiivi Pixlr.com kasutamine. https://pixlr.com/

Veebipõhised vahendid

Ülesanne 3: Kirjuta oma lõputööst, mida teha kavatsed. Kas seal oleks vaja kasutada ka mõnda e-lahendust? Kirjelda, kuidas sa seda ette kujutad, mis selle abil teha saaks? On sul mõned näited või ideed? Kas saab kasutada vabavaralisi lahendusi? Postita oma mõtted siin blogis.

Ülesanne 4: Tee oma eelmise ülesande postitusest esitlus. Selleks vaata kirjutatud tekst üle ja nopi sealt välja olulised mõtted, lisa esitlusse vajadusel veel infot tausta selgitamiseks ja too ka pildilisi näiteid. Kokkuvõttes, tee esitlus oma lõputöö ideest ja võimalikust lahendusest. 
Lae esitlusfail blogisse iframe-aknana (embeddimine).

Ülesanne 5: 
Uuri koolielu.ee portaalist tehtud õppematerjale ja veebipõhiseid töövahendeid. 
Leia üks huvitav ja kaasahaarav õppematerjal, mis on interaktiivne, st õppija saab ise midagi teha - enesetesti, ristsõna, vastata küsimustele, mängida, postitada oma tööd või arvamust jne. 
Postita see näide blogisse ja kommenteeri lühidalt, miks sa selle valisid.

Ülesanne 6: 
Vali välja ja kuula vähemalt ühte veebiseminari veebipõhistest vahenditest ja äppidest, mida saab õppetöös kasutada. http://www.haridustehnoloogid.ee/veebiseminarid/veebiseminaride-arhiiv/
Katseta veebiseminaril tutvustatud vahendeid ja loo ise ühe vahendiga üks proovitöö. Postita blogis.

Kõik tutvustused ja juhendid on olemas ka koolielus: http://koolielu.ee/tools/index


Veebipõhise materjali loomine ja avalikustamine

Ülesanne 7: 
Tutvu veebipõhiste vahendite tutvustusega Materjalide jaotuse all. Katseta ja vali sobilik vahend või keskkond omaloodud õppematerjali esitamiseks veebipõhisena ja sisesta oma materjal. Postita tulemus blogis. 

Ülesanne 8:
Tutvu kvaliteetse digitaalse õppematerjali loomise põhimõtete ja hindamiskriteeriumitega (vt ülevalt peatükki Digitaalse õppematerjali loomine).

Analüüsi oma materjali vastavalt kriteeriumitele (tuginevad LORI e. Learning Objective Review Instrument hindamismudelile) ja pane kommentaarid kirja googledocs failis siin>
Postita vastustega link eelmise ülesande postituse alla kommentaarina. 

Ülesanne 9:
Loe läbi peatükk "Avalikustamine ja autoriõigused"
Lisa oma õppematerjalile vastav litsents ja avalikusta materjal.

Veebipõhise materjali esitlus ja kursuse tagasisidestamine toimub viimasel seminaril. Arvestuse saamiseks on vajalik veebipõhise õppematerjali esitlus ja selle hindamiskriteeriumite analüüs.








1 comment: