Kirjelda oma arvutikasutusharjumusi. Kujutle, kuidas seoses oma tulevase tööga hakkad e-vahendeid kasutama. Mida tahaksid veel juurde õppida?
Diana
Kasutan google drive igapäevaselt (google slides, google docs). Hoian enamike enda dokumentidest seal, et mul oleks neile ligipääs eri arvuteid kasutades. Praegu plaanin seda varianti ka edasi kasutada. Tundide jaoks valmistan slaide erinevates kohtades: google slaidides, prezis, powerpoindis. Inspiratsiooni ja materjali otsimisel kasutan google pildiotsinguid ning pinteresti. Tihti näitan ka õpilastele youtubest videosid, prezit kasutades lisan videod otse keskkonda. Rohkem tahaksin proovida nt kahoot! kasutamist või muid aktiivõppele suunatud keskkondi.
Nii ise õppimiseks kui õpilastele õpetamiseks olen vahel kasutanud memrise/khanacademy/anki-laadseid lehti, aga praegusel hetkel ei ole pikalt neid kasutanud. Mõnikord kasutan õppematerjalide veebilehti, nii, et olen teinud endale lausa kasutaja. Tegelikkuses on teiste õppematerjalide kasutamine jäänud pigem ühekordseks.
Suhtlemiseks kasutan facebook´i, gmail´i, slack´i ja skype´i. Mingis mõttes on igal keskkonnal oma otstarve ehk facebookis on kõige kiiremini ja kõigiga võimalik ühendust saada. Gmailis toimub pigem ametlik suhtlus. Slack´is toimub grupisuhtlus ning see on konsentreeritum kui facebooki grupi suhtluse võimalused. Minu jaoks on skype´i eesmärk videosuhtlus (tean, et on võimalus see fb-kiga ühendada, aga ei ole seda teinud).
Huvitav avastus oli pixlr.com, mida kindlasti veel uurin edasi ja võtan kasutusele. Olen tunnetanud pidevalt probleemi, et mida teha kui muud programmis ei ole kättesaadavad. Samuti on see ka tunnis kasutamiseks ideaalne ning ei nõua õpilastelt kontode tegemist.
Avastusi tuleb aja jooksul kogu aeg juurde.
No comments:
Post a Comment