Wednesday, February 17, 2016

Kirjelda oma arvutikasutusharjumusi. Kujutle, kuidas seoses oma tulevase tööga hakkad e-vahendeid kasutama. Mida tahaksid veel juurde õppida?


Kati

Kasutan igapäevaselt arvutit. Lugedes teiste postitusi selgub, et nad kasutavad aktiivselt Google Docsi. Pean märkima, et mina pole Google Docsi fänn või pole seda lihtsalt avastanud. Google Docs on tõesti hea, et erinevaid arvuteid kasutades on  sinu dokumendid alati kättesaadavad. Mina eelisiatan või olen lihtsalt mugav ja kannan oma arvutit kaasas või saadan vajamineva oma e-mailile või hoiustan dokumente mälupulgal, mida alati kaasas kannan.
Esitluste tegemiseks kasutan Powerponti ja prezi.com. Viimast olen hakanud viimase aastaga rohkem kasutama, kuna sellel on nii palju erinevaid ja huvitavaid võimalusi ja lahendusi ning kindlasti on õpilastel seda põnevam jälgida. Samuti on see internetist kergesti kättesaadav.
Huvitavate ideede leidmiseks kasutasin algselt tumblri, kuid see muutus kuidagi igavaks või isegi ebapraktiliseks, siis avastasin pinteresti. Erinevate teemade otsimisel nii õppetööks kui ka vaba aja sisustamiseks kasutan pinteresti. Sealt saab kõike: huvitavaid ideid, õpetusi, õpetus videoid, jälgida erinevate riikide kunstiõpetajaid ja jagada nendega ideid, jne.Samuti iga huvitav leid viib veel huvitama leiu juurde.
Õppetöös kasutan ka palju youtube, näidates õpilastele lühikesi videoid, seostada neid õpitavaga, tekitada klassis arutelusid. Samuti on youtubis palju õppevideoid, millest saab ka ise õppida.
Pilditöötlemisteks olen kasutanud photoshopi, rohkem picmonkey.com - seda ei pea allalaadima saab internetis teha, seda programmi saaks kindlasti ka õppetöös õpilastega kasutada, näiteks mõne disaini ülesande juures.
Lisaks olen kasutanud crossword labs-i, kus saab koostada õppetööks ristsõnu, sõnarägastike ning salvestada neid PDF-na või wordi dokumendina, mida hiljem saab omanäolisemaks muuta.
Suhtlemiseks kasutan facebooki, hotmaili ja skype´i, viimast vähem. Facebook on kiire viis infot edastada, saab moodustada gruppe ja grupi vestlusi seoses näiteks õppetööga. Ning enamustel on nutitelefonid, mis on ühenduses facebookiga, kui pole arvutit siis sõnum/vestlus jõuab igal ajal ikka kohale. Hotmaili kasutan pigem ametlike kirjade vahetamiseks. Skype toimub videosuhtlus perekonnaga. 
Kevadel tutvusime refleksiooni aine raames põgusalt programmiga kahoot!, seda programmi tahaks rohkem uurida, proovida ja kindlasti tulevikus ka õppetöös kasutada. Hetkel ei oska rohkem konkreetseid näiteid tuua. Kuid olen alati avatud uuele ja huvitavale.

No comments:

Post a Comment